Na przełomie lutego i marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Ogólnopolskim Konkursie "Matematyczne Preteksty".
Na przełomie lutego i marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Ogólnopolskim Konkursie "Matematyczne Preteksty".
29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji „Tańczę dla zdrowia” organizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Działanie ma na celu promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia.
W dniu 2 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w JARMARKU WIELKANOCNYM. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Aneta Dziurdź i Pani Katarzyna Janiszewska . Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowały stragan, na którym prezentowały swoje prace: pięknie ozdobione jajka, zawieszki, kompozycje z żywych kwiatów, wieńce i stroiki wielkanocne, kartki świąteczne. Można było również spróbować smakowitych wypieków. Pomimo tego, iż pogoda nie dopisała, to zapach babeczek, pysznych serników i mazurków, kolorowe ozdoby wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Celem kiermaszu była integracja społeczności szkolnej, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozwijanie dziecięcej wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności, talentów i zainteresowań. Ponadto zebranie funduszy na organizację Dnia Dziecka.
Kiermasz okazał się wielkim sukcesem uczniów, rodziców i nauczycieli. Dzień Dziecka na pewno będzie dużym wydarzeniem i niespodzianką dla dzieci.
Kolejne sukcesy naszych uczniów! Jest nam ogromnie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych
Lena Ciszek uczennica klasy 8c została laureatką VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego (opiekun – Edyta Skawińska) oraz finalistką IV Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego (opiekun – Maria Tkaczyk)
Adrian Nowak uczeń klasy 8a został finalistą X Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego (opiekun – Izabela Zielińska)
Karol Ciszek uczeń klasy 3a zakwalifikował się do II etapu III Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek (opiekun – Anna Ryszka)
Kornelia Mackiewicz uczennica klasy 8d awansowała do II etapu konkursu „Trzymaj Formę” (opiekun – Maria Tkaczyk)
Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!
W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się IV edycja Konkursu InstaLogik. Jest to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką oraz do tych, którzy interesują się programowaniem.
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli uczniowie klas V –VIII z naszej szkoły pod opieką p. Janiny Ceterowskiej – nauczycielki matematyki.
Do trzeciego etapu Konkursu InstaLogik zakwalifikowała się uczennica klasy VI b – Beata Sękowska, która zdobyła tytuł Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP oraz najlepszy wynik w powiecie koneckim.
Pozostali uczestnicy Konkursu otrzymują dyplomy udziału, a Beata jeszcze dodatkowo dyplom za zadania z zakresu Zimowe Wyzwania InstaLogika.
W XXXI Tygodniu Kultury Języka w naszej szkole odbywały się różne rodzaje zajęć, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, poszerzyć wiedzę czy też wykazać się kreatywnością.
Uczniowie klas IV-VIII brali udział w turnieju ortograficznym, zaś uczniowie klasy VII b w konkursie czytelniczym „Z poezją za pan brat”. W czasie spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki uczestnicy przekonali się, że warto czytać poezję Wisławy Szymborskiej, zaś podczas lekcji „Mistrzyni Szymborska” ósmoklasiści recytowali wiersze wybitnej poetki i poznali ciekawostki biograficzne. Uczniowie klas V a i V b poznawali znaczenie związków wyrazowych związanych z czytelnictwem, uczyli się stosować je w wypowiedziach ustnych i pisemnych, przygotowywali scenki przedstawiające związki frazeologiczne, odgadywali ich znaczenie. Uczniowie naszej szkoły tworzyli również kartki z życzeniami skierowanymi do patronów roku. Powstały piękne kartki wykonane techniką kolażu.
Obchody tygodnia zakończyła wystawa zatytułowana Lapbook jest OK. Przez kilka dni społeczność szkolna mogła oglądać wykonane różną techniką prace uczniów klas IV – VIII. Lapbooki nawiązywały do hasła obchodów i do patronów roku 2023.
4 marca 2023 roku (sobota) w ramach projektu Trzymaj Formę wzięliśmy udział w kolejnym rajdzie organizowanym przez PTTK Końskie - 48 Rajd Bab.
Celem rajdu było: poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Koneckiej, propagowanie turystyki pieszej jako formy zdrowego i aktywnego wypoczynku, sprawdzenie się w drużynowej rywalizacji w konkurencjach na trasie rajdu oraz podtrzymywanie tradycji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Przed wymarszem na trasę otrzymaliśmy od organizatora słodką niespodziankę, pamiątkowy znaczek rajdowy i mapkę z opisem trasy.
Trasa rajdu liczyła ok. 13 km. Start rozpoczął się w Końskich i wędrowaliśmy wokół koneckimi lasami aż do Rogowa. Na trasie czekały na nas liczne konkursy, w których wzięliśmy udział np. rzut do celu, gra w karty, rzut kostką, rozwiązywanie wirówki, skakanie na skakance, odgadywanie postaci bajkowych. Mimo, że wiał zimny wiatr to dopisała pogoda. Na trasie zaplanowano ognisko i można było upiec sobie kiełbaskę. Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie: Elżbieta Jakubowska, Małgorzata Knez i Małgorzata Konieczna.
Zakończenie trasy odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Rogowie.
Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali imienny certyfikat udziału oraz otrzymaliśmy upominki.
Rajd Bab w tym roku okazał się dla nas szczęśliwy, ponieważ w rywalizacji drużynowej zajęliśmy drugie i piąte miejsce.
Gratulacje dla drużyny II miejsce „Karapetausze” i V miejsce „Bajbi Bambi”.
Relacja - warto przeczytać, zobaczyć i obejrzeć:
Zakończyliśmy realizację projektu edukacyjno – pomocowego, któremu patronuje UNICEF Polska. Do działań włączyła się cała społeczność szkolna.
Koordynator, wychowawcy i nauczyciele religii przeprowadzili zajęcia edukacyjne. Ich efektem była wystawa tematycznych prac, prezentacje multimedialne oraz akcja charytatywna przeprowadzona przez przedstawicielki Samorządu Szkolnego. Zebrana kwota została wpłacona na konto Stowarzyszenia UNICEF Polska. Swoją pomocą służyła także szkolna sekcja Wolontariatu. Poszczególne etapy działań były relacjonowane w szkolnych mediach społecznościowych. Szkoła, w podziękowaniu za zaangażowanie, została nagrodzona Dyplomem.
W dniu 24.01.2023 r. w naszej szkole odbyła się choinka szkolna.
Uczniowie klas I-III bawili się od godziny 14.30. do 16.45., uczniowie klas starszych od godziny 17.00 do 20.00. W tym roku szkolnym bawiliśmy się pod hasłem,, Podróż po krajach europejskich’’.
Poszczególne klasy wylosowały państwa i miały za zadanie przygotować krótką prezentację oraz taniec popularny w danym kraju.
I tak klasa 4a wylosowała Grecję,4b Polskę, 4c Włochy, 5a Francję, 5b Czechy, 5c Belgię, 6a Austrię, 6b Ukrainę, 6c Hiszpanię.
Klasy młodsze przygotowały konkursy i zabawy dla dzieci, klasy 7-8 wzięły udział w konkursie na najładniejszy makijaż, klasy 4-5-6 na najpiękniejszą maskę karnawałową.
Następnie odbyły się wybory na królową i króla balu.
Królową została Gabriela Ciszek z klasy 8c, królem Jakub Pasieka z klasy 8a.
W trakcie zabawy odbył się taż słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
Zabawa upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.
W dniu 6 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją zapalili światełka na choince szkolnej, która znajduje się w holu głównym. Program artystyczny przygotowała pani Anna Mastalerz wraz z klasą 1a.
I w ten oto sposób zainicjowaliśmy okres świąteczny w naszej szkole.
Spotkanie klasy 8 C z pisarzem i podróżnikiem Panem Piotrem Milewskim
W dniu 22 listopada klasa 8 C odwiedziła Bibliotekę Miasta i Gminy Kańskie, gdzie spotkała się z pisarzem i podróżnikiem Panem Piotrem Milewskim. Uczniowie obejrzeli prezentacje poświęconą Japonii i wysłuchali interesującej prelekcji na temat kraju kwitnącej wiśni..
Na początku spotkania okazało się, że uczennica naszej szkoły Maja Kwiecińska uczy się języka japońskiego, dzięki czemu przetłumaczyła słowa powitania gościa skierowane do uczestników.
Ciekawostki przekazane w prezentacji dotyczące kultury i religii odległego kraju to wspaniałe uzupełnienie książkowej wiedzy.
30 listopada nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjno – pomocowego pod patronatem
UNICEF Polska ,,Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”. Jego celem jest:
• rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki
• kształtowanie postawy zaangażowania społecznego
• wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie
Szkolna akcja będzie trwała do 12 marca 2023 roku. W tym czasie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wezmą udział w zajęciach, na których dowiedzą się, z jakim kryzysem boryka się ten region świata. Dodatkowym działaniem może być zbiórka charytatywna na rzecz Akcji. W projekt włączy się cała społeczność szkolna wspomagana przez szkolnego Koordynatora, sekcję Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Do współpracy zapraszamy także Radę Rodziców.
Kończy się jesień, a zima zaczyna.
Zwierzęta przygotowują zapasy,
na te ciężkie czasy.
Te, które zasypiają,
kołderki już mają.
W dniu 23 listopada uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną z klas I-III pod opieką wychowawców świetlicy przygotowali na pożegnanie jesieni teatrzyk pt. „ Co słychać w lesie?”.
Teatrzyk miał na celu przedstawienie piękna polskiej jesieni.
Uczniowie zapoznali się z cechami charakterystycznymi dla tej pory roku. Poznali również w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy, jakie zapasy gromadzą, aby przetrwać tak trudny dla nich okres w przyrodzie. Głównym celem przedstawienia było jednak kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody i los zwierząt podczas zimy oraz na tak ważne w dzisiejszym czasie sprawy ekologii.
23 listopada 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.
Do wspólnej zabawy pod opieką Dyrekcji oraz nauczycieli języków obcych (p. Katarzyny Szymańskiej, p. Anny Imiołczyk, p. Izabeli Zielińskiej oraz p. Ireneusza Sęgi) zaprosiliśmy klasy VI, VII i VIII.
Każda klasa wylosowała wcześniej jeden z krajów europejskich, na temat którego przygotowała plakat dotyczący ciekawostek danego kraju oraz flagę.
Po pięciu przedstawicieli klas uczestniczyło w ciekawej zabawie. Mieli rozwiązać krzyżówkę, ale aby to zrobić musieli odnaleźć na terenie całej szkoły ukryte kody QR, które po zeskanowaniu były podpowiedzią w poprawnym wykonaniu zadania.
Na zwycięzców czekały nagrody, więc zabawa była pasjonująca!
Uczestnicy zabawy i przypisane im kraje:
Klasa VI a – Francja
Klasa VI b – Hiszpania
Klasa VI c – Wielka Brytania
Klasa VII a – Niemcy
Klasa VII b – Czechy
Klasa VIII a – Słowacja
Klasa VIII b – Dania
Klasa VIII c – Norwegia
Klasa VIII d - Szwecja
Nasi zwycięzcy :
Najlepszy plakat i flaga:
Klasa VII b – Czechy
Klasa VI b – Hiszpania
Klasa VI a – Francja
Poprawne wykonanie krzyżówki:
Klasa VII a
Klasa VIII d
Klasa VI b
16 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w akcji zorganizowanej przez psycholog Patrycję Kubka. Celem akcji było zachęcenie dzieci i dorosłych do zachowań związanych z tolerancją takich jak: akceptacja, szacunek, życzliwość, otwartość, wspólnotowość. Przygotowane zostały dwie zabawy. Jedna z nich polegała na tym, że uczniowie mogli przekazywać między sobą karteczki z dobrym słowem takim jak : „dasz radę”, „lubię Cię”, „dobrego dnia”, oferując sobie tym samym wsparcie, sympatię oraz powód do uśmiechu. Druga zabawa polegała na tym, że chętne osoby mogły wylosować karteczkę z zadaniem do wykonania np. „Zrób dzisiaj dobry uczynek”, „Bądź życzliwy”. Dzieci oraz nauczyciele chętnie i aktywnie zaangażowali się w akcję.
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w lokalne uroczystości. Członkowie pocztu sztandarowego
wraz z opiekunami stawili się przed Pomnikiem Wdzięczności, by rozpocząć wspólne świętowanie.
Następnie uczestnicy obchodów udali się do kolegiaty św. Mikołaja, gdzie odbyła się uroczysta
msza św. w intencji Ojczyzny.
Obchody Święta to kolejna żywa lekcja historii, w której mogli wziąć udział młodzi patrioci.
05 listopada 2022 roku (sobota) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich wzięli udział w rajdzie organizowanym przez PTTK Końskie - XXVI Rajd Niepodległości.
Celem rajdu było: uczczenie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Koneckiej, propagowanie turystyki pieszej jako formy zdrowego i aktywnego wypoczynku.
Trasa rajdu przebiegała wokół Końskich duktami leśnymi do Piekła, tam czekało ognisko turystyczne i można się było posilić i nieco ogrzać. Podsumowanie imprezy odbyło się na Stadnickiej Woli.
Niestety w tym dniu pogoda nie dopisała, cały czas padał deszcz. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy przeszli całą trasę.
Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie: Elżbieta Jakubowska
i Małgorzata Knez.
„Połączeni Dziedzictwem”
Na przełomie września i października 2022 roku uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 4a i 4b wraz z wychowawcami udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Końskich w celu obejrzenia wystawy Zaginiony świat koneckiego dziedzictwa w ramach 30. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 odbywających się pod hasłem “Połączeni Dziedzictwem”
W pomieszczeniach wypożyczalni została zorganizowana wystawa, o której ciekawie opowiadała pani Katarzyna Kucharska przybliżając ważne i charakterystyczne budynki oraz miejsca w historii miasta Końskie, a dziś już nieistniejące bądź zmienione w wyniku zawirowań dziejowych i bezmyślnej działalności ludzi.
Powered by aSc EduPage