• Teatrzyk Kamishibai w klasach drugich

          • We wtorek – 21 listopada 2023r. - uczniowie klas drugich przypomnieli sobie legendę o „Smoku Wawelskim” dzięki teatrzykowi Kamishibai.

            Zajęcia poprowadziła dla dzieci p. Elżbieta Fitas z Biblioteki Pedagogicznej w Końskich. Poza teatrzykiem uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną o smokach oraz mieli możliwość pokolorowania ich wizerunków.

          • 11 Listopada 2023 r. - 105. rocznica Odzyskania Niepodległości

          • "W dniu 10 listopada 2023 roku w Koneckim Centrum Kultury odbyło się widowisko pt. „Ta, co nie zginęła”, przygotowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Wydarzenie poprowadził dyrektor szkoły, Jacek Szmit, natomiast za część artystyczną odpowiedzialni byli nauczyciele: Małgorzata Krakowiak, Katarzyna Tymowska-Kowalska i Waldemar Kacperski."

          • „Szkoła do hymnu” 2023

          • Już po raz szósty uczniowie i nauczyciele w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

          • Szkoła pamięta 2023

          • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dołączyli do ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionu.

            24 października klasa 6a wraz z wychowawcą udała się pod Pomnik Partyzantów oraz Pomnik Ludności Cywilnej poległej podczas bombardowania miasta we wrześniu 1939r., gdzie poprzez zapalenie zniczy uczcili pamięć bohaterów. Natomiast w dniach 30-31 października nasi młodsi uczniowie z klas 2b i 3b udali się pod pomnik znajdujący się w Parku Miejskim i  uczcili pamięć bohaterskich harcerzy poległych w latach 1939-1945.

            Działania te, to prawdziwa lekcja historii, kształtująca patriotyczną postawę u uczniów.

          • XXIII Marsz po Medal

          • 09 września 2023 roku (sobota) wzięliśmy udział w rajdzie organizowanym przez PTTK Końskie - 23 Marsz po Medal.

            Celem rajdu było: propagowanie turystyki pieszej, aktywnego sposobu spędzania wolnego, poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Koneckiej.

            Przed wymarszem na trasę otrzymaliśmy od organizatora numery startowe i słodką niespodziankę na drogę.
            Trasa rajdu liczyła 12,5 km: Sielpia – Gatniki – Niebo – Izabelów – Końskie. Trasa marszu przebiegała drogami o nawierzchni asfaltowej oraz ścieżkami i duktami leśnymi. W tym dniu pogoda nam dopisała.

            Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie: Małgorzata Knez, Małgorzata Konieczna i Katarzyna Wilczyńska. W opiece nad uczniami wspierały mamy uczniów, które również wybrały się z nami na rajd.

            Wszyscy uczestnicy rajdu byli zmęczeni ale i zadowoleni oraz otrzymali imienny certyfikat udziału oraz pamiątkowe medale.

             

            Relacja - warto przeczytać, zobaczyć i obejrzeć:

          • Poznaj Polskę

          • W ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę” w dniach 01-02.06.2023r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce szkolnej do Zamościa. Pierwszego dnia pod kierunkiem przewodnika zwiedzali Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Następnie odbyli lekcją historyczną w Państwowym Muzeum na Majdanku. Drugiego dnia wycieczki uczniowie z przewodnikiem zwiedzili historyczny zespół miasta Zamość w zasięgu obwarowań XIX wieku, obejrzeli eksponaty zgromadzone w Muzeum Zamojskich, a następnie w Zwierzyńcu podziwiali Kościół „Na Wodzie” i Pałac Plenipotenta.

            W ramach tego samego przedsięwzięcia 13 czerwca 2023 roku uczniowie klas III wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Następnie przeszli na Rynek Główny, gdzie wysłuchali hejnału granego z wieży Kościoła Mariackiego. Kolejnym miejscem były Sukiennice oraz Dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie udali się również na Wzgórze Wawelskie zwiedzili Katedrę św. Stanisława i Wacława oraz Dzwon Zygmunta. Na koniec zwiedzania zeszli do podziemi, gdzie znajdują się miejsca pochówku słynnych Polaków.

          • Dzień Patrona Szkoły 2023

          • 16 maja odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Dnia Patrona Szkoły.

            W działania zaproponowane przez nauczycieli i członków Samorządu Szkolnego włączyli się

            uczniowie z wszystkich klas. Najmłodsi przygotowali rysunki przedstawiające sylwetkę

            Stanisława Staszica. Starsi , wykorzystując rozmaite techniki, wykonali portrety. Chętni mogli

            poznawać działacza oświecenia związanego z naszym regionem, angażując się w zabawę

            Koło fortuny lub przygotowując murale na szarym papierze.

            Uczniowie rywalizowali także w dwóch kategoriach konkursowych: literackiej oraz

            plastycznej na najciekawszą karykaturę i kartę pocztową. W pierwszej, zorganizowanej

            pod nazwą O Dyrektorskie Pióro, Dyrekcja wręczyła nagrody i wyróżnienia:

            I miejsce – Natalia Bąkowska kl. 6b

            II miejsce – Julita Szustak kl. 8a

            zespół w składzie: Karolina Pilarz, Kornelia Skawińska, Filip Styś, Aleksy Grygiel kl.6c

            III miejsce – Oliwia Kapecka kl.8b

            Igor Owczarek kl.8a

            Wyróżnienia – Martyna Piątek kl. 5a, Beata Sękowska kl.6c

            W karykaturze najlepsze okazały się: Lena Fałdzińska kl. 6c, Lena Małecka kl.5b, Zofia

            Owczarek kl.8d

            Działające w szkole Koło Filatelistyczne przygotowało karty pocztowe. Dyplomami nagrodzeni

            zostali wszyscy członkowie, a książki otrzymali: Wiktoria Dębowska kl. 6b, Lena Fałdzińska

            kl.6c, Jakub Chrząszcz kl. 6c.

            Prace zespołowe wykonali uczniowie:

            Hanna Bobińska, Hanna Boryńska, Fabian Ferens, Kalina Skrzypczak, Wiktoria Szmeiduch,

            Łucja Taler, Marta Białek – kl. 4a

            Julia Mazurkiewicz – kl.5a

            Kacper Pol – kl. 5b

            Milena Boruń, Marika Więcław – kl.7a

            Milena Piwowarczyk, Nicola Waligóra – kl. 6c

            klasy 4b i 5c

            Uczniowie otrzymali oceny i punkty z zachowania oraz drobne upominki.

          • „Tańczę dla zdrowia”

          • 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji „Tańczę dla zdrowia” organizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Działanie ma na celu promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia.

          • I Kiermasz Wielkanocny

          • W dniu 2 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w JARMARKU WIELKANOCNYM. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Aneta Dziurdź i Pani Katarzyna Janiszewska . Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowały stragan, na którym prezentowały swoje prace: pięknie ozdobione jajka, zawieszki, kompozycje z żywych kwiatów, wieńce i stroiki wielkanocne, kartki świąteczne. Można było również spróbować smakowitych wypieków. Pomimo tego, iż pogoda nie dopisała, to zapach babeczek, pysznych serników i mazurków, kolorowe ozdoby wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

            Celem kiermaszu była integracja społeczności szkolnej, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozwijanie dziecięcej wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności, talentów i zainteresowań. Ponadto zebranie funduszy na organizację Dnia Dziecka.

            Kiermasz okazał się wielkim sukcesem uczniów, rodziców i nauczycieli. Dzień Dziecka na pewno będzie dużym wydarzeniem i niespodzianką dla dzieci.

          • SUKCESY UCZNIÓW

          • Kolejne sukcesy naszych uczniów! Jest nam ogromnie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych
            Lena Ciszek uczennica klasy 8c została laureatką VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego (opiekun – Edyta Skawińska) oraz finalistką IV Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego (opiekun – Maria Tkaczyk)

            Adrian Nowak uczeń klasy 8a został finalistą X Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego (opiekun – Izabela Zielińska)

            Karol Ciszek uczeń klasy 3a zakwalifikował się do II etapu III Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek (opiekun – Anna Ryszka)

            Kornelia Mackiewicz uczennica klasy 8d awansowała do II etapu konkursu „Trzymaj Formę” (opiekun – Maria Tkaczyk)

            Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

          • Konkurs InstaLogik

          • W roku szkolnym 2022/2023 odbyła się IV edycja Konkursu InstaLogik. Jest to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych.

            Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką oraz do tych, którzy interesują się programowaniem.

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

            W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli uczniowie klas V –VIII z naszej szkoły pod opieką p. Janiny Ceterowskiej – nauczycielki matematyki.

            Do trzeciego etapu Konkursu InstaLogik zakwalifikowała się uczennica klasy VI b – Beata Sękowska, która zdobyła tytuł Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP oraz najlepszy wynik w powiecie koneckim.

            Pozostali uczestnicy Konkursu otrzymują dyplomy udziału, a Beata jeszcze dodatkowo dyplom za zadania z zakresu Zimowe Wyzwania InstaLogika.